uyku kilo aldırırmı?

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibol

Uyku kilo aldırırmı bunu bir çok yerde duydum aldırırmış uyku kilo aldırıyor.Çok uyumak kilo aldırır.Hareket yetersizliği olduğundan enerjiyi harcamayı azaltır,yağ depolanmasını artırır.

 


Çok fazla ya da az uyumak, kilo aldırıyor. Women's Health dergisinin ekim sayısındaki bir haberde; Laval Üniversitesi'nin yaptığı araştırma sonucunda, günlük doğru uyuma süresinin 7-8 saat arasında olduğunun belirlendiği belirtildi. Araştımayı yapan Dr. Jean Philippe Chaput, şöyle konuştu: "Gereğinden az uyunduğunda, iştah bastırıcı leptin hormonu azalıyor ve iştah açıcı etkisi olan hormon artıyor. Aşırı uyku da, daha az hareket anlamına geliyor ve daha az kalori yakımına yol açıyor. Boş vakitlerinizde hareket edin."


1871
0
0
hhhh

diyet69Bu yazı 16 02 2010 tarihinde nasıl zayıflarım Nasıl kilo veririm diyet diyet listesi tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : uyku kilo aldırırmı,uyku,kilo nasıl verilir

Yorum Yaz