Kalan 5 kiloyu verememe sebebin bu olabilir

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibol

Evet belki de çok yağlı yemiyor olabilirsin ama o 5 kilo bir türlü gitmiyor… Neden mi?

Tüm derdin o beş kiloyu vermekse üzülme, aslında yapman gerekenler oldukça basit sadece yaşam tarzında ufak değişiklikler yapman gerekiyor. Hadi biraz gerçekçi olalım, beş kilo vermek senin için aslında ne ki? Tek yapman doğru yerlere gol atmak. Seçimlerinde doğru olanı uygulamak.

1- YETERİNCE YEMİYORSUN
Günlük ulaşman gereken kalori miktarın bin 200’ken sen bunun altında yiyorsan, kilo almanın çok daha hızlı olduğunu söylemek zorundayız. Az yediğini düşünerek aslında hata yapıyorsun. Yeterince yemeyerek kendini aç bırakıp aslında metabolizmanı yavaşlattığının farkında değilsin. Yeterli miktarda kalori almadığında, vücudun açlık moduna giriyor. İhtiyaç duyulan miktarda besin ve kalori almadığında oluşan açlık modunda, vücudun, enerji üretebilmek için kaslarını kullanmaya başlıyor. Hızlı çalışan bir metabolizma için daha fazla kas kütlesine ihtiyaç duyduğunu da hesaba katarsak, kaybın iki katına çıkmış oluyor.

2- ÇOK TUZLU YİYORSUN

The Journal of Nutrition’de yer alan bir araştırmada, çok fazla sodyum, vücuttaki doygunluk hissinin azalmasına neden oluyor. Ayrıca yine aşırı sodyum, vücudun su tutmasında kötü rol oynuyor. Bunun sonucunda da tabii ki kıyafetlerinin içine girmen zorlaşıyor.

3- YETERİNCE YAĞ ALMIYORSUN

Düşük karbonhidrat diyetiyle karşılaştırılırsa,  yüksek yağlı diyetler, senin için çok daha yararlı. Bunun en büyük sebebi de, yağsız tüm karbonhidratlar çok daha çabuk sindiriliyor; bu da kan şekerini etkiliyor ve çabuk düşmesine neden oluyor. Yağ çok önemli çünkü sindirimini yavaşlatıyor.

4- YETERİNCE UYUMUYORSUN

Yorgunken daha çok yiyorsun. Uyku sorunun varsa bunu halletmeye bak. Çünkü iyi uyuyamayanlar, her zaman kilo almaya daha elverişlidir. Dinlenen vücut, kalori tutmaz.

5- YEMEKTEN ÖNCE YETERİNCE SU İÇMİYORSUN

Susuzlukla açlığı karıştırmamak gerek. Eğer sürekli atıştırma ihtiyacındaysan aslında yeterince su içmediğin için.


125
0
0
hhhh

diyet69Bu yazı 20 03 2017 tarihinde nasıl zayıflarım Nasıl kilo veririm diyet diyet listesi tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : kilo,diyet,kilo verme

Yorum Yaz