Gençler için sağlıklı beslenme

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibol

Gençler için sağlıklı beslenme nasıl olmalı. Genç isen beslenme deyince akla abur cubur bir beslenme şekli geliyor.

 

Üniversite ve lise çağlarındaysan sağlıklı beslenmek oldukça zor gelir . Çünkü gençlerin beslenme alışkanşıkları ayak üstü beslenmeyle geçer. Gençken vucudumuz bir çok değişikliğe uğrar vucut dengeli beslenmenin yanında uygun diyetlerle desteklenmelidir.

Sağlıklı beslenmek Sağlıklı yemek, sevdiğiniz yiyecekleri bırakmak anlamına gelmez. Basitçe, çeşitli gıdaları yemeyi ve şekerli gazlı içecekler, cipsler, kek ve çikolata gibi yağ ve şeker yüksek yiyecek ve içecekleri kesmek anlamına gelir. Bu gıdalar daha az sıklıkla ve daha az miktarda yenmelidir. Diyet yapıyorsanız diyetteyken kahvaltı atlamak az yemek kilo vermeniz için gerekli değildir.

Sağlıklı kilo vermenin yolları

Sağlıklı bir kilo vermek için ik önce kahvaltı atlamayın

Sebze ve meyveleri her gün  gençken almak gerekir çünkü vucudunuz bu yaşta çeşitli vitamin ve mineralları bu meyve sebzelerden almak gerekir.

Daha sağlıklı atıştırmalıklar tüketin kola, cips, yağ ve şekerli atıştırmalıklardan uzak durun.

Günde 6 ila 8 bardak sıvı tüketin (Su ve Az yağlı süt)

Yorgunluk hissederseniz, demiriniz az olabilir. Genç kızlar, özellikle dönem boyunca demir kaybettikleri için risk altındadır. Demiri çeşitli gıdalardan almaya çalışın. Bazı iyi kaynaklar kırmızı et, demirle güçlendirilmiş tahıl gevreği ve ekmektir

Hızlı kilo vermeyi vaat eden diyetler beslenme açısından dengeli değildir, yani önemli vitamin ve mineralleri atlayabilirsiniz. Ayrıca, kısa vadeli sonuçlara odaklanmaya eğilimlidirler

Çok Yemek yemek sizi üzüyor ise arkadaşlarınızla paylaşın çok yemek yemek kendi başınıza çözmeniz gereken bir sorun değildir yardım almanızda fayda vardır.


24
0
0
hhhh

diyet69Bu yazı 21 10 2017 tarihinde nasıl zayıflarım Nasıl kilo veririm diyet diyet listesi tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : gençler,beslenme,diyet,sağlık

Yorum Yaz