12-14 yaş diyet listesi

Twitter  Share Facebook  Share Reddit  Share stumble  upon Digg  Share Delicious  Share Haber.gen.tr  Share oyyla linkibol

12-14 yaş diyet listesi |  görsel 1

Diyet yapmak günümüzde her yaşta yapılabilecek bir durumdur.12, 13, 14, 15 ,16 ,17 yaşa özel diyet listesi, diyet önerileri, diyetler. Şişmanlık hazır beslenme durumlarında obeziteye kadar giden bir hastalıktır. Çünkü hazır gıda tüketimi giderek artmakta ve bu da çok sağlıksız bir gelişim sürecini beraberinde getirmektedir. Özellikle yeni yetişme çağında olan çocuklar ve gençlerin hazır beslenmeye eğilimi bulunmaktadır. Bu yaş grupları diyet yaparken yediklerinin hazır ve dondurulmuş olmamasına dikkat etmelidirler.

12 – 14 yaşındakilere Diyet listesi

Asitli içecekler, yağlı gıdalar, dondurulmuş besinler, aşırı ekmek tüketimi gibi yiyecek ve içecekleri tüketirlerken bir kere düşünmeliler. Okulda daha çok bisküvi, hamburger, yağlı tost ve hazır yiyecekler tükettikleri için, sağlıklı bir beslenme düzeninden uzak kalmış oluyorlar. Bu dönemdeki gençlerin beslenmeye dikkat etmelerinin yanı sıra spor yapmaları da çok büyük önem taşır. Abur cubur olarak tabir ettiğimiz yiyecekleri en aza indirmek gerekir. Gelişme çağında olan gençlerin her yemeğin yanına mutlaka salata tüketmeleri gerekir.

Çocuklarda Kilo vermek için Beslenem önerileri

Süt ve süt ürünleri, sebze yemekleri, et ve balık ürünlerinden kısmadan yemeleri gerekir. Yenmemesi gereken besin kaynakları kalori miktarı yüksek enerji miktarı çok olan besinlerdir.

12 – 13 – 14 – 15 – 16- 17 Yaşındakilere Özel Diyet

Gün içinde mutlaka meyve tüketimi yapılması gerekir. Öğün atlamadan yemek tüketimi yapmalı ve ara öğünlerde mutlaka yoğurt, meyve veya salatadan faydalanmak gerekiyor. Gün içinde bol su içmek gerekir.

Kızlarda basen oranı erkeklere göre daha fazla arttığı için, tatlı ve şeker oranını daha az tüketmek gerekir. Yediklerimize dikkat etmeye gelişme çağında başlamak gerekiyor. Bunu bir alışkanlık olarak hayatımıza kazandırmak sağlığımız açısından en doğru adım olacaktır.


5975
0
0
hhhh

diyet69Bu yazı 30 11 1999 tarihinde nasıl zayıflarım Nasıl kilo veririm diyet diyet listesi tarafından yayınlandı. Sitemizden haberdar olmak için RSS beslememize abone olabilirsiniz.


Etiketler : 12 14 yaş,12 yaş diyet,14 yaş diyet,Benim Tarzım

Yorum Yaz